Přechod z ENTRI do První české energie

Přechod z ENTRI do První české energie

Uvědomujeme si, že změny související s převodem části portfolia Entri a.s. ke společnosti První česká energie a.s. mohou vyvolat řadu otázek. Aby nejasností a nejistoty bylo na Vaší straně co nejméně, sepsali jsme do jednoho přehledného článku odpovědi na nejčastější dotazy týkající se této situace.

Vážení zákazníci,

jsme rádi, že vás můžeme přivítat v První české energii, kde Vám budeme férovým partnerem se stabilním kapitálovým zázemím, na kterého se můžete vždy spolehnout. 

V rámci spolupráce mezi Entri a.s. a První českou energií a.s., jsme hledali nejlepší řešení pro vás, zákazníky, abychom společně dokázali nabídnout ještě více. Skutečnost, že se Entri v budoucnu zaměří pouze na poskytování služeb subjektu zúčtování a velkoobchodní dodávky, a širší portfolio služeb První české energie vytvořily společně rovnici, jejímž výsledkem je, že 30.6.2023  se část portfolia Entri a.s. převádí k dodavateli První česká energie a.s. Stáváme se tak vykupujícím obchodníkem Vaší elektřiny z obnovitelných zdrojů a současně Vám nabízíme dodávky elektřiny za spotové ceny.

U Vaší smlouvy nedochází k žádné změně. Zůstávají Vám zachovány stejné cenové, smluvní a obchodní podmínky. 

I nadále Vám bude zachována kvalitní péče a jako zákazníci První české energie budete vždy na prvním místě, ať již dodáváte přebytky energie, a/nebo odebíráte energie pro domácnost či firmu. 

S ohledem na nynější stav energetického trhu Vám doporučujeme uzavřít rovněž smlouvu na dodávky energií za spotové ceny. Odběr dodávek za spotové ceny se v současné době jeví jako nejvýhodnější a nejpříznivější.

Zajisté máte otázky - prohlédněte si odpovědi v tomto článku níže.

Těšíme se na skvělou spolupráci

 

  Máte otázky?
Máme odpovědi.

 

 
Kdy a proč se mění můj vykupující obchodník?

V rámci spolupráce mezi Entri a.s. a První českou energií a.s., jsme hledali nejlepší řešení pro zákazníky, abychom společně dokázali nabídnout ještě více. Skutečnost, že se Entri a.s. v budoucnu zaměří pouze na poskytování služeb subjektu zúčtování a velkoobchodní dodávky, a širší portfolio služeb První české energie vytvořily společně rovnici, jejímž výsledkem je, že 30.6.2023  se část portfolia Entri a.s. převádí k dodavateli První česká energie a.s. Stáváme se tak vykupujícím obchodníkem Vaší elektřiny z obnovitelných zdrojů a současně Vám nabízíme dodávky elektřiny za spotové ceny.

 

Co to pro mě znamená?

Převod pro Vás neznamená výrazné změny a nenese s sebou žádné nepříjemnosti. Mění se pouze vykupující obchodník Vaší elektřiny, což znamená že platby za výkupy Vám budou pouze přicházet z jiného účtu.

 

Mění se moje smlouva nebo ceny v ní?

Rozhodně ne. U Vaší smlouvy nedochází k žádné změně. Zůstávají Vám zachovány stejné cenové, smluvní a obchodní podmínky.

 

Kdy mi přijde vyúčtování?

Veškerá vyúčtování Vám budou nadále zasílána v řádných termínech, jak jste byli doposud zvyklí. Pouze pokud jste zákazník s roční fakturací, obdržíte mimořádné půlroční vyúčtování, za které samozřejmě nebudete hradit žádný fakturační poplatek.

 

Je potřeba učinit nějaké kroky?

Nikoli, nemusíte dělat vůbec nic. Smlouva se nemění a o potřebné formality se postaráme my. Jediným dobrovolným krokem, který můžete sami učinit, je uložit si kontaktní údaje na První českou energii a.s.

 

Kdo je První česká energie a.s.?

První česká energie je česká společnost zabývající se dodávkami a výkupem energií. Jedná se o spolehlivou firmu se stabilním kapitálem patřící mezi 10 nejlepších českých alternativních dodavatelů v České republice. 

 

Můžu využívat nějaký zákaznický portál? Na koho se mám obrátit v případě dotazů?

Pro správu svých odběrných míst budete moci využít online zákaznický portál První české energie a bezplatnou infolinku, na které Vám budou zodpovězeny veškeré dotazy a ochotně vyřízeny všechny požadavky.  V zákaznickém portále uvidíte svá data od doby přechodu k První české energii a.s., tedy od 30.06.2023. Starší data naleznete i nadále v portále ENTRI, který Vám zůstává přístupný. V případě, že by ENTRI v budoucnu plánovala zrušení portálu či starších přístupů, tak vám data vyexportuje. Nepřijdete tedy o ně.

 

Jaké výhody mi tato změna přinese?

Vedle prvotřídní péče, První česká energie nabízí i dodávky komodit za spotové i pevné ceny. Můžete tedy mít dodávky i spotřebu pohodlně a přehledně u jednoho dodavatele. V závislosti na situaci na energetickém trhu velmi doporučujeme uzavřít smlouvu na dodávky energií za spotové ceny, které jsou dlouhodobě nejvýhodnější. První česká energie Vám dodávky energií zajistí za férové spotové ceny. 

 

Proč je výhodné přejit na spotové ceny i u dodávek?

Spotové ceny jsou z dlouhodobého hlediska nejvýhodnější a nejpříznivější. Ceny komodit jsou na energetickém trhu ovlivňovány nabídkou a poptávkou, které se mění v závislosti na řadě faktorů – ovlivňuje je počasí, světová geopolitická situace, ale i společenské i kulturní návyky lidí. 

Spotové ceny, na rozdíl od fixovaných cen, ve kterých je vždy zanesen i výrazný poplatek „za jistotu“, tyto výkyvy odráží. Kdykoli cena komodit na energetickém trhu klesne, vy šetříte peníze.

Vývoj cen můžete pohodlně sledovat na webu OTE (operátor trhu s energiemi). Cena elektřiny se mění každou hodinu, cena plynu se mění každý den. Ceny elektřiny jsou vždy známy s denním předstihem.

 

Jak můžu ukončit smlouvu?

Ukončení smlouvy je potřeba provést písemnou formou, buď na email info@prvniceskaenergie.cz nebo adresu společnosti – viz Kontakty 

  • Smlouvy na dobu neurčitou mají lhůtu 2 měsíce od podání výpovědi.
  • Smlouvy na dobu určitou můžete vypovědět nejpozději 2 měsíce před datem výročí smlouvy. Smlouvy na dobu určitou jsou obvykle uzavřeny do konce kalendářního roku. K jinému termínu není možné takovou smlouvu ukončit. Akceptováno bude k datu 31.12.2023 

 

Nenašli jste odpověď, která Vás zajímá? S jakýmkoli dotazem se na nás můžete obrátit prostřednictvím emailu: info@prvniceskaenergie.cz nebo telefonu: 800 430 430.

 

První česká energie

Nechejte u vás doma
proudit spolehlivou energii

Kontaktujte nás a my vám rádi celou naši nabídku představíme osobně.

Volejte zdarma
800 430 430
08:00 – 17:00 (Po-Pá)
Zákaznický portál
Moje energie
První česká energie a.s.
Na Příkopě 583/15
110 00 Praha 1 – Staré Město
IČO: 10899731
DIČ: CZ10899731
Zapsáno v OR vedeném Městským soudem v Praze, sp.zn. B 26363
Jsme součástí skupiny YD Capital a.s.